SADIK SÖZER ÇİZMECİ HAKKINDA

Kuzey Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 senesinde birincilikle mezun olduktan sonra İngiltere, Nottingham Üniversitesinde Avrupa Hukuku üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen doktora çalışmalarına devam etmektedir. Eğitim danışmanlığı, insan kaynakları yöneticiliği, expat yönetimi ve uluslararası görevlendirmeler gibi alanlarda yaklaşık 15 yıllık profesyonel tecrübeye sahiptir. Türk yabancılar mevzuatı, iş ve sosyal güvenlik hukuku ve diğer ilgili mevzuatlarda yer alan güncel değişikliklerin ve gelişmelerin paylaşıldığı, 2012-2015 yılları arasında editörlüğünü üstlendiği, Expat Guide Turkey sitesinin ve yayınlarının kurucusudur. Ayrıca, uzmanlık alanları dahilinde çeşitli projelerde bir çok yerli ve yabancı işletmeye danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sadık Sözer Çizmeci, Human Resources Executive and Independent Consultant with more than fifteen years of experience and strong knowledge in Turkish labor law, Turkish foreigners’ code, Payroll, HRIS, International assignments and Social security matters. He was the founder of Expat Guide Turkey web page and publications. He received BA degree in International Relations as top scoring graduate from Eastern Mediterranean University and LLM degree in European Law from University of Nottingham. He also provides consultancy services to a large number of local and international businesses within the framework of his field of expertise.

WEB SİTESİ HAKKINDA

Sozercizmeci.com.tr ve Sozercizmeci.blogspot.com adreslerinde yer alan makale ve yazılar, akademik yazım kuralları ve araştırma yöntemlerine bağlı kalınmaya çalışılarak, akademik ve profesyonel ilgi alanlarım doğrultusunda düzenlenmiş yayınlardır. Hertürlü kişinin bilgi edinmesi amacıyla yayınlanan bu makalelerin içerikleri ve güncellikleri hususunda her ne kadar azami özen gösterilmiş olsa dahi, bu konuda herhangi bir teminat verilmemiştir veya sorumluluk üstlenilmemiştir. Sitelerin, kullamından dolayı doğrudan veya dolaylı yönde oluşabilecek tüm riskler kullanıcı ve ziyaretçilere aittir. Sitelerdeki tüm makaleler Sadık Sözer Çizmeci’ye aittir. İzinsiz şekilde makalelerin bir kısmı veya tamamı kopyalanamaz, yayınlamaz. Sitelerde yer alan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle yasal veya profesyonel tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Saygılarımla,

Sadık Sözer ÇİZMECİ

Dear User;

Please consider that the web site you have visited contains general information only, not professional or legal advice. Although I have taken great care in compiling the content of sozercizmeci.com.tr, I cannot guarantee that all information is accurate and complete. This web site is made available to you for personal use only. You may read all of the contents online , download articles and make copies of them or read stored copies. You may share the content with anyone you want. However you may not alter the files or represent yourself or some third party other than Sadık Sözer ÇİZMECİ as the owner or author of the articles included in this web page.

Thank you for visiting sozercizmeci.com.tr.

Kind Regards,
Sadık Sözer ÇİZMECİ

Sadık Sözer Çizmeci